Przed wolsztyńską publiką zaprezentuje się rosyjski Zespół Pieśni Kozackiej "Skarbiec" pod kierownictwem artystycznym Julii Odaricz. Grupa pochodzi z miasta Szczołkowo i powstała w 2015 roku. W jego podstawowym składzie jest pięcioro solistów – laureatów wszechrosyjskich i międzynarodowych konkursów: dwie śpiewaczki i trzech śpiewaków. Wszyscy członkowie tego zespołu mają wyższe wykształcenie muzyczne. Zespół wyróżnia się wysokim profesjonalizmem w realizacji swoich programów koncertowych.
Podstawę repertuaru Zespołu „Skarbiec” stanowią pieśni kozackie: znane i mało znane, dawne i współczesne melodie. Jednocześnie zespół aktywnie propaguje kulturę prawosławną. Ma w repertuarze program złożony ze śpiewów prawosławnych. Członkowie zespołu włączają się do organizacji świąt prawosławnych.
Zespół Pieśni Kozackiej „Skarbiec” aktywnie koncertuje po całej Rosji, występując m. in. w Wołgogradzie, Kursku, Kałudze. W 2017 roku zespół dał koncerty w Mołdawii. W 2018 roku „Skarbiec” koncertował w Niemczech.
Julia Odaricz ukończyła Akademię Kultury w Charkowie. Jest spadkobierczynią i nosicielką zaporoskiej kultury kozackiej. Jej pradziadek i dziadek w linii ojcowskiej mieszkali we wsi Gnatijewka w Obwodzie Czernigowskim, nazwanej na cześć kozaka Gnata.
W planach także wystąpienie Biskupiego Chóru Katedry Świętego Ducha pod batutą Witalija Sobolewskij.
Chór został założony w 2014 roku przez regenta Witalija Sobolewskiego. Od tego czasu zespół zapewnia oprawę muzyczną wszystkich biskupich nabożeństw w Katedrze Świętego Ducha w Mińsku.
Biskupi Chór znany jest nie tylko w cerkwi, jako chór liturgiczny, ale i jako zespół koncertowy, występujący w Mińsku i innych miastach Białorusi.
Chór jest laureatem festiwali w kraju i za granicą. Dwa razy (w 2016 i 2018 roku) zdobył 1 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu śpiewów prawosławnych „Kołożskij Błagowiest” w Grodnie na Białorusi. W 2017 roku został laureatem 1 nagrody na Międzynarodowym Festiwalu „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej” w Hajnówce. Na tym festiwalu również śpiewak chóru, Władysław Wituszko, został wyróżniony dyplomem najlepszego solisty.
W 2018 roku Biskupi Chór wziął udział w renomowanym Moskiewskim Festiwalu Wielkanocnym, którego dyrektorem artystycznym jest Walerij Gergijew. Odbyło się kilka koncertów zespołu w Moskwie. Chór śpiewał wówczas także po nabożeństwach w Cerkwi Chrystusa Zbawiciela, będąc pierwszym chórem z Białorusi w takiej roli w historii tej świątyni. Organizatorzy festiwalu wysoko ocenili profesjonalizm zespołu. I dlatego, decyzją komitetu organizacyjnego oraz dyrektora artystycznego, Biskupi Chór w roku 2019 ponownie będzie reprezentował kulturę śpiewaczą Białorusi na tym festiwalu, gdzie wystąpi nie tylko z solowymi koncertami w cerkwiach Moskwy i Troice-Siergiejewoj Ławry, ale i weźmie udział w koncercie galowym w moskiewskiej Sali Czajkowskiego.
Najnowszym osiągnięciem chóru jest zdobycie II Miejsca i Dyplomu dla Dyrygenta na 38 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Białymstoku w maju 2019 roku
W repertuarze koncertowym chóru znajdują się śpiewy cerkiewne kompozytorów – klasyków duchownej tradycji śpiewaczej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, oraz kompozytorów białoruskich.
Witalij Sobolewskij jest założycielem i regentem chóru. Oprócz wykształcenia muzycznego posiada również wyższe wykształcenie teologiczne. Witalij Sobolewski stawia przed sobą coraz wyższe muzyczne cele i zadania, nie zapominając przy tym o swoim głównym, liturgicznym powołaniu.
Na koncert rozpoczynający się o godzinie 17:00 zaprasza dyrektor festiwalu - Leon Zaborowski.